Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva måleri- och byggnadsrörelse, äga och förvalta lös och fast egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
| 2025-06* | 2024-06* | 2023-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 5 122 | 5 677 | 5 491 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 184 | 1 233 | 1 142 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 415 | 1 519 | 1 173 |
| Årets resultat (tkr) | 951 | 1 106 | 852 |
| Summa tillgångar (tkr) | 16 289 | 18 000 | 16 861 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-06* | 2024-06* | 2023-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 5 122 | 5 677 | 5 491 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 184 | 1 233 | 1 142 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 415 | 1 519 | 1 173 |
| Årets resultat (tkr) | 951 | 1 106 | 852 |
| TILLGÅNGAR | 2025-06* | 2024-06* | 2023-06* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 2 966 | 3 007 | 3 021 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 13 323 | 14 993 | 13 840 |
| Tillgångar (tkr) | 16 289 | 18 000 | 16 861 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-06* | 2024-06* | 2023-06* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 12 945 | 12 194 | 11 328 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 2 524 | 2 328 | 2 227 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 246 | 2 729 | 2 467 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 573 | 749 | 839 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 16 289 | 18 000 | 16 861 |
| 2025-06* | 2024-06* | 2023-06* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 210 | 200 | 240 |
| 2025-06* | 2024-06* | 2023-06* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 024 | 1 135 | 1 098 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 23.1% | 21.7% | 20.8% |
| Soliditet | 90.6% | 77.1% | 76.7% |
| Kassalikviditet | 2325.1% | 2001.7% | 1649.6% |
Bolaget skall bedriva måleri- och byggnadsrörelse, äga och förvalta lös och fast egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.